Fun

Children’s Play – I be Monkey

Complete this statement if you remember this..

image

iamjostified. Are u?

Advertisements
Political

Plateau State board members appointments

OFFICE OF THE EXECUTIVE GOVERNOR
PLATEAU STATE
P.M.B. 2069, Little Rayfield, Jos, Plateau State
BOARD MEMBERS
SHORTLIST OF POLITICAL APPOINTMENTS INTO
BOARDS, PARASTATALS, COMMISSIONS AND TERTIARY INSTITUTIONS
1. LOCAL GOVERNMENT SERVICE COMMISSION (LGSC)
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 BARR. ROBERT TAPLE CHAIRMAN PANKSHIN
2 MR. PAM DANZOS COMMISSIONER I JOS SOUTH
3. HON. SEBASTINE ALKALI COMMISSIONER II SHENDAM
4. HON. GABRIEL BRETET PART-TIME MIKANG
5 YOHANA AJANG ATSEN PART -TIME JOS NORTH
2. TEACHERS SERVICE COMMISSION (TSC) (Earlier Completed)
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 CHIEF VONGJEN T. LAR CHAIRMAN/PERM. MEMBER LANGTANG NORTH
2 MRS. HANNATU SAMUEL PERMANENT MEMBER I BASSA
3 MR. SIMON J. WAKKAI PERMANENT MEMBER II KANAM
4 DAUDA ABOK NYAM PART-TIME MEMBER JOS EAST
5. AKAYA IRIMIYA SIMON PART-TIME MEMBER BOKKOS
6. ROSE YAKUBU PART-TIME MEMBER BARKIN LADI
7. SAIDU MAIDAWA PART-TIME MEMBER MANGU
8. MR. LOHBUT JWANLE PART-TIME MEMBER WASE
3. PLATEAU STATE BOUNDARY COMMISSION
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 PROFESSOR SONNI G. TYODEN CHAIRMAN (DEPUTY GOVERNOR) MANGU
2 MR. AYUBA DODO PERMANENT MEMBER BASSA
3 MR. JAMOK DANIEL PART-TIME MEMBER BOKKOS
4 MRS. NAOMI FANTO PART-TIME MEMBER MIKANG
5 MRS. SARAH PYNTAM PART-TIME MEMBER LANGTANG NORTH
4. JOS METROPOLITAN DEVELOPMENT BOARD (JMDB)
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 HON. LUMUMBA DAH ADEH CHAIRMAN BASSA
2 MR. MWANTEP CHOMO MEMBER RIYOM
3 MR. EDMON ATAHIRU MEMBER QUAAN PAN
4 ENGR. DAVID GOKAS MEMBER PANKSHIN
5 HON. EMMANUEL JANKANWA MEMBER KANKE
6 MR. SIMON DABANG MEMBER QUAAN PAN
7 MR. VINCENT NYELLONG MEMBER SHENDAM
8 ALH. ZAKARI ISHAKU MEMBER WASE
5. PLATEAU STATE WATER BOARD
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 HON. SUNDAY DANIEL DUNG CHAIRMAN JOS SOUTH
2 HON. DAN DUL MEMBER LANGTANG NORTH
3 MR. EZKIEL ANGAI MEMBER BASSA
4 MR. AYUBA LONGDI MEMBER BOKKOS
5. BARR. SYLVANUS DONGKUM MEMBER SHENDAM
6. RELEVANT TECHNOLOGY BOARD
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 MR. NANNIEP PILWAI CHAIRMAN MIKANG
2 MR. FELIX BAKO MEMBER LANGTANG SOUTH
3 ENGR. MARKUS PAM (PAMTRONICS) MEMBER BARKIN LADI
4 MALL. HUDU BALA ISMAILA MEMBER KANAM
5 MR. PAUL JURYIT MEMBER KANKE
7. CHRISTIAN PILGRIMS BOARD
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 REV. YAKUBU PAM CHAIRMAN JOS SOUTH
2 REV. FR. GEORGE GORAP EXECUTIVE SECRETARY PANKSHIN
3 NDE LAR YILWATDA MEMBER KANKE
4 AMBASSADOR WUYEP DANLADI MEMBER KANAM
5 MR. THOMAS FUNBIAL MEMBER SHENDAM
6 REV. (COL.) TITUS FWANWANG (Rtd) MEMBER WASE
7 MR. NGYANG JABBA MEMBER RIYOM
8 MR. GYANG BOT MEMBER BARKIN LADI
9 MR. RAPHAEL ZIRA MEMBER OTHERS (ADAMAWA)
8. MOSLEM PILGRIMS BOARD
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 ALH. BRAIMAH ISIAKA CHAIRMAN MANGU
2 BARR. AWALU ABDULLAHI EXECUTIVE SECRETARY JOS NORTH
3 ALH. BELLO DABO MEMBER WASE
4 ALH. DANASABE YERIMA MEMBER KANAM
5 ABDULRAZAK MOHAMMED MEMBER SHENDAM
6 ALH. SALE KURGWI….? MEMBER QUAAN PAN
7 ALH. ADAMU MOHAMMED MEMBER BARKIN LADI
8 ALH. ALHASSAN G. AYIKI MEMBER BASSA
9. ARDO RIYOM ALH. MAHMUD MEMBER OTHERS (NORTHERN ZONE)
10. ALH. RABIU YAHYA JINGRE MEMBER OTHERS (NORTHERN ZONE)
11. ALH. SALISU JORO MEMBER OTHERS (SOUTHERN ZONE)
9. STATE PENSION BOARD
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 MR. DANIEL CHUNG CHAIRMAN BARKIN LADI
2 EXECUTIVE SECRETARY (Civil Servant) LANGTANG NORTH
3 ? MEMBER (Pension Union)
4 ? MEMBER (Pension Union)
5 ? MEMBER (Labour)
6 ? MEMBER (Labour)
7 MR. TANKO NOMA (APC LGA SEC) MEMBER MIKANG
8 CHIEF MAICHIBI VWARJI MEMBER PANKSHIN
10. LOCAL GOVERNMENT PENSION BOARD
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 BARR. ROBERT TAPLE CHAIRMAN PANKSHIN
2 EXECUTIVE SECRETARY (Civil Servant)
3 ? MEMBER (Pension Union)
4 ? MEMBER (Pension Union)
5 ? MEMBER (Labour)
6 ? MEMBER (Labour)
7 MRS. RUTH PENZIN MEMBER LANGTANG SOUTH
8 MR. ILIYA GOJE MEMBER JOS EAST
11. SCHOLARSHIP BOARD
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 COMRADE CHOM BAGU CHAIRMAN RIYOM
2 MR. MICHAEL MAJAB MEMBER SHENDAM
3 MR. LADIR FITOKA MEMBER KANKE
4 MR. DANLADI AZI MEMBER JOS NORTH
5 MRS. CLARA JIBRIN MEMBER QUAAN PAN
12. LIBRARY BOARD
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 MRS ELIZABETH YARSE CHAIRMAN BASSA
2 MARY PAM MEMBER JOS SOUTH
3 MR. IBRAHIM YAMLE MEMBER MANGU
4 MR. FABIAN KEFAS MEMBER QUAAN PAN
5 MR. TIMOTHEUS D. KUMSHEP MEMBER PANKSHIN
13. PLATEAU STATE INTERNAL REVENUE SERVICES
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 MR. ARLAT DASHE CHAIRMAN QUAAN PAN
2 MR. EDWARD SUNKUR MEMBER (CENTRAL ZONE) PANKSHIN
3 MR. D. N. FANTO MEMBER (SOUTHERN ZONE) MIKANG
4 MR. EMMANUEL PAM JOSEPH MEMBER (NORTHERN ZONE) JOS NORTH
5 REP., MINISTRY OF FINANCE MEMBER
6 REP., MINISTRY OF COMMERCE MEMBER
7 REP., MINISTRY OF LANDS AND SURVEY MEMBER
8 REP., MINISTRY OF JUSTICE MEMBER
14. HOSPITAL MANAGEMENT BOARD
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 COMMISSIONER FOR HEALTH CHAIRMAN PANKSHIN
2 CHIEF MEDICAL DIRECTOR (CMD) – DR. DAKWAK YAMMA MEMBER PANKSHIN
3 MR. STEPHEN TEGWI MEMBER BASSA
4 MR SUNDAY DACHEN MEMBER QUAAN PAN
5 MRS HADIZA MAFUYAI MEMBER BOKKOS
15. PLATEAU STATE RURAL WATER SUPPLY AGENCY (PRUWASA)
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 HON. MAIMAKO BELLO CHAIRMAN WASE
2 MR. NUHU ANUNG MEMBER BOKKOS
3 MR. MARK KWON MEMBER RIYOM
4 MR. NICHOLAS VONGSIN MEMBER LANGTANG SOUTH
5 MR. JOSEPH AZI AYUBA MEMBER JOS EAST
16. ROADS MAINTENANCE AGENCY
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 BARR. AMOS DICKSON CHAIRMAN LANGTANG NORTH
2 MR. DIMAS BENJAMIN MEMBER MANGU
3 MR. DANJUMA KOPDUNA MEMBER PANKSHIN
4 MR. BARTHOLOMEW NYELLONG MEMBER SHENDAM
5 MALL. MUHAMMED NUHU MEMBER WASE
6 MR. CHADO ILIYA DUNG MEMBER BARKIN LADI
7 MALL. IBRAHIM SHEHU NAMAKA MEMBER JOS NORTH
17. PLATEAU PUBLISHING COMPANY (PPC)
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 MR ISMAILA RANSA CHAIRMAN BASSA
2 MR. YAKUBU MANGA MEMBER JOS EAST
3 MR. SUNDAY MALAN MEMBER BOKKOS
4 MR. IGNATIUS DAMAR MEMBER QUAAN PAN
5 MR. SULEIMAN MUSA MEMBER JOS NORTH
18. JOS MAIN MARKET AUTHORITY
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 HON. JURBE GONZUK CHAIRMAN KANKE
2 MR. GODWIN OKPARA MEMBER OTHERS (IMO STATE)
3 MR. AUWAL MOHAMMED MEMBER SHENDAM
4 MRS. HADIZA ADAMU MEMBER KANAM
5 MALL. ALIYU ABDULLAHI MEMBER JOS NORTH
19. PLATEAU STATE SPORTS COUNCIL
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1. BARR. HENRY LONGS CHAIRMAN PANKSHIN
2. MR. USMAN JERRY MEMBER JOS NORTH
3. MR. CLEMENT OLUWOLE MEMBER OTHERS (KWARA STATE)
4. REV. PHILIP ADAJI MEMBER BASSA
5. MR. EZEKIEL NYAM MEMBER JOS EAST
6. MRS. LIATU DANLADI DOPSAL MEMBER LANGTANG NORTH
7. MR. DAWAM SAMUEL MEMBER QUAAN PAN
8. MR. EMMANUEL KATKWAP BATHEN MEMBER SHENDAM
9. MR. STEPHEN KIM MEMBER BARKIN LADI
10. COACH STEPHEN GOSHIT MEMBER KANKE
11. ARCH. NATHAN DALYOP MEMBER JOS SOUTH
12. MR. JOEL TRISMA MEMBER KANAM
13. MR. MUSA ANGULET MEMBER BOKKOS
14. ALH. GARBA BAKO MEMBER WASE
20. PLATEAU EXPRESS SERVICE
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1. NDE EMMANUEL MANASAH CHAIRMAN KANKE
2. MR. ISHAYA HUSAINI MEMBER JOS EAST
3. MR. SILAS KWAMKURI MEMBER LANGTANG SOUTH
4. MR. ALHERI AJOGORON MEMBER BOKKOS
5. MR. NEHEMIAH NANGOL MEMBER PANKSHIN
21. STATE EMERGENCY MANAGEMENT AGENCY (SEMA)
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 PROFESSOR SONNI G. TYODEN CHAIRMAN (DEPUTY GOVERNOR) MANGU
2 MR. ALH. DANJUMA SALUWE MEMBER WASE
3 MR. DAJEN SHEPDUL MEMBER MIKANG
4 MR. STEPHEN ABANG MEMBER BOKKOS
5 MRS. ESTHER MICHAEL MEMBER PANKSHIN
6 MR. DANJUMA SABO MEMBER JOS NORTH
7 MR. PAM MWANTIHWAK MEMBER JOS SOUTH
22. PLATEAU STATE FIRE SERVICE
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 MR. SOLOMON SALE CHAIRMAN JOS NORTH
2 ENGR. SUNDAY GONNYOK MEMBER LANGTANG SOUTH
3 MR. JOSHUA DAKOP MEMBER BARKIN LADI
4 MRS. CECILIA SALI MEMBER SHENDAM
5 MR. JAMES DEKUP MEMBER PANKSHIN
23. PLATEAU STATE POLYTECHNIC, B/LADI
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1. MR. KEVIN KWAPLONG CHAIRMAN SHENDAM
2. ENGR. NANPON TOM MEMBER LANGTANG NORTH
3. PROFESSOR ALBERT DASHAK MEMBER QUAAN PAN
4. HON. JOHN CLARK DABWAN MEMBER MANGU
5. MR. LUKA DANG MEMBER BOKKOS
6. MR. TITUS LODSON MEMBER KANAM
7. MR. BADAMASI MUHAMMED MEMBER BASSA
8. MRS. SARAH MUSA ISHAKU MEMBER BARKIN LADI
9. MR. AJIK NYAM MEMBER JOS EAST
24. COLLEGE OF EDUCATION, GINDIRI
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1. CHIEF S. D. LOT CHAIRMAN MANGU
2. MR. JOSEPH DANGYANG MEMBER JOS SOUTH
3. MR. AMOS TANGWE MEMBER JOS NORTH
4. ALH. ADAMU BAWA MEMBER WASE
5. MR. THOMAS WUS MEMBER LANGTANG SOUTH
6. MRS PAULINA FUANTAI MEMBER MIKANG
7. MR. VICTOR DAWURUNG MEMBER PANKSHIN
8. MR. JOSHUA MAPE MEMBER MANGU
9. COL. SUNDAY KASWE MEMBER KANKE
25. COLLEGE OF AGRICULTURE, GARKAWA
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1. ENGR. SAM GYANG AUDU CHAIRMAN RIYOM
2. MR. GABRIEL YILTOKA MEMBER PANKSHIN
3. REV. DR. STEPHEN YARZUM MEMBER LANGTANG NORTH
4. MR. DENNIS WAIWAI MEMBER MIKANG
5. MR. JOHN SHEKARAU MEMBER SHENDAM
6. MR. PETER AKUJA MEMBER BASSA
7. CAPT. DONNY FOM (RTD) MEMBER BARKIN LADI
26. COLLEGE OF HEALTH TECHNOLOGY, ZAWAN
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1. DR. NANDUL DURFA CHAIRMAN LANGTANG SOUTH
2. MR. SYLVESTER CHIRMAN MEMBER WASE
3. MR. LARRY BWAL MEMBER QUAAN PAN
4. MRS. SHWARMWAKAT DIMKA MEMBER KANKE
5. MR. TITUS BISE MEMBER MANGU
6. MR. IBRAHIM MUSA LAMBA MEMBER KANAM
7. MR. SATI DAVOU MEMBER JOS SOUTH
8. MR. YOHANA ARUN MEMBER JOS EAST
9. ALH. YAKUBU MAIKUDI HASSAN MEMBER JOS NORTH
27. COLLEGE OF HEALTH TECHNOLOGY, PANKSHIN
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1. CAPT J. N. DIN CHAIRMAN MANGU
2. HON. BITRUS DORO MEMBER BARKIN LADI
3. MR. NASARA GIRMA MEMBER PANKSHIN
4. MR. IBRAHIM MUSA WAMBA MEMBER KANAM
5. MR. YAKUBU S. TAMAI MEMBER BOKKOS
6. ALH. MAMUDA NYELONG MEMBER SHENDAM
7. MR. DANIEL DANIANG MEMBER QUAAN PAN
8. AGWOM NYAM NSHA MEMBER JOS EAST
9. MR. ZINVEN MIRI MEMBER LANGTANG NORTH
28. COLLEGE OF NURSING AND MIDWIFERY, VOM
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1. CHIEF JETHRO AKUN CHAIRMAN BOKKOS
2. HON. TIMOTHY YELMUKWA MEMBER PANKSHIN
3. MRS. ESTHER DANBOYI MEMBER JOS SOUTH
4. MALL. IBRAHIM USTAZ MEMBER BARKIN LADI
5. REV. HANTSI JAKADA MEMBER BASSA
6. MRS. TINA ELOP MEMBER LGT SOUTH
7. HAJIA FATIMA SHAKUNKU MEMBER WASE
29. COLLEGE OF ARTS, REMEDIAL STUDIES, KURGWI
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1. MR. BERNARD NJIN CHAIRMAN MIKANG
2. MR. LINUS NJIN MEMBER QUAAN PAN
3. MR. FELIX MAIGIDA MEMBER SHENDAM
4. MR. MWANTI CHOMO MEMBER RIYOM
5. MRS. HAWA KABIR LAWAN MEMBER JOS NORTH
6. MR. AJIK NYAM MEMBER JOS EAST
7. MR. OBADIAH DATUGUN MEMBER BOKKOS
8. ALH. MUHAMMED TANKO ADAMU MEMBER MANGU
9. MR. POLYCARP GORIP MEMBER KANKE
30. PLATEAU STATE MICRO-ENTERPRISES DEVELOPMENT AGENCY (PLASMEDA)
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1. MR. BULUS DARENG CHAIRMAN JOS SOUTH
2. MR. SIMON MADAKI MEMBER JOS EAST
3. MR. MOSES TAPGUN MEMBER SHENDAM
4. ALH. GARBA BAKO MEMBER WASE
5. MR. NUHU ANUNG MEMBER BOKKOS
6. MR. ALKADEL ALITU INUWA MEMBER KANAM
7. MR. PLEMS DANBABA KYENTU MEMBER MANGU
31. PRIMARY HEALTH CARE DEVELOPMENT BOARD
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1. DR. LIVINUS SENKOOM MIAPKWAP EXECUTIVE SECRETARY SHENDAM
2. REPRESENTATIVE OF MINISTRY OF HEALTH EX-OFFICIO MEMBER
3. REPRESENTATIVE OF JUSTICE EX-OFFICIO MEMBER/ LEGAL ADVISER
4. CHAIRMAN OF NATIONAL ASSOCIATION OF NIGERIAN NURSES & MIDWIVES, PLATEAU STATE EX-OFFICIO MEMBER
5. REPRESENTATIVE OF NIGERIA MEDICAL ASSOCIATION (NMA) EX-OFFICIO MEMBER
6. CHAIRMAN OF NATIONAL COMMUNITY HEALTH WORKERS ASSOCIATION OF NIGERIA, PLATEAU STATE EX-OFFICIO MEMBER
7. REPRESENTATIVE OF ASSOCIATION OF LOCAL GOVERNMENT OFNIGERIA (ALGON), PLATEAU STATE EX-OFFICIO MEMBER
8. REPRESENTATIVE OF PRIVATE HEALTH CARE PROVIDERS, PLATEAU STATE EX-OFFICIO MEMBER
9. REPRESENTATIVE OF MEDICAL LABORATORY SCIENTIST OF NIGERIA (DIAGNOSTIC ARM), PLATEAU STATE. EX-OFFICIO MEMBER
10. REPRESENTATIVE OF PHARMACEUTICAL SOCIETY OF NIGERIA (HOSPITAL & ADMINISTRATION), PLATEAU STATE EX-OFFICIO MEMBER
11. REPRESENTATIVE OF ASSOCIATION OF ENVIRONMENTAL HEALTH OFFICERS, PLATEAU STATE EX-OFFICIO MEMBER
32. PLATEAU AIDS CONTROL AGENCY (PLACA)
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1. MRS EMMANUELLA WONGDEM CHAIRMAN KANKE
2. MR. EZRA ISHAYA MEMBER QUAAN PAN
3. MR. CHRYS NKUP MEMBER SHENDAM
4. MAL. GARBA ABDULKADIR MEMBER JOS NORTH
33. PLATEAU TOURISM CORPORATION
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1. MR. KOMSOL LONGAP CHAIRMAN SHENDAM
2. MR. JOSEPH MAGANI MEMBER JOS NORTH
3. MRS. ALICE DAKAHAM MEMBER MANGU
4. AZARA TURAKI MEMBER DIASPORA (US)
5. MR. MICHAEL DALONG MEMBER QUAAN PAN
6. MR. LORENZO Y. GWATAU MEMBER LANGTANG SOUTH
7. MRS. JOSEPHINE IBRAHIM MEMBER DIASPORA (UK)
34. PLATEAU AGRIC. DEV. PROJECT (PADP) – AGRICULTURAL DEVELOPMENT PROJECT EXECUTIVE COMMITTEE (ADPEC)
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1. COMMISIONER OF AGRICULTURE (REP. EXEC. GOV.) CHAIRMAN
2. MR. ISTIFANUS LONGPOES (SOUTHERN ZONE) MIKANG
3. MR. DAUDA LAMBA MEMBER (SOUTHERN ZONE) WASE
4. MR. BITRUS SILAS MEMBER (NORTHERN ZONE) RIYOM
5. MR. SOLOMON RUVO MEMBER (NORTHERN ZONE BASSA
6. MR. AMAWAI AJOGON MEMBER (CENTRAL ZONE) BOKKOS
7. MR. APOLLOS SAMCHI MEMBER (CENTRAL ZONE) MANGU
8. REPRESENTATIVE OF SGS OFFICE MEMBER
9. REPRESENTATIVE OF STATE MIN. OF AGRICULTURE MEMBER
10. REPRESENTATIVE OF FEDERAL MIN. OF AGRICULTURE MEMBER
11. REPRESENTATIVE OF STATE MIN. OF WATER RESOURCES & ENERGY MEMBER
12. REPRESENTATIVE OF STATE MIN. OF WORKS MEMBER
13. REPRESENTATIVE OF STATE MIN. OF FINANCE MEMBER
14. PROGRAMME MANAGER (PADP) SECRETARY
35. PLATEAU AGRIC. MECHANIZATION SERVICES (PAMS)
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1. PROFESSOR SHEM BINDAS CHAIRMAN BASSA
2. MR. STEPHEN HARUNA GAMBIT MEMBER BARKIN LADI
3. MR. CLEMENT AUTA MEMBER QUAAN PAN
4. MR. BITRUS BINFA MEMBER LANGTANG SOUTH
5. MR. AMOS AGWOM AZI MEMBER JOS EAST
6. MR. SULE AMPO MEMBER KANAM
7. ENGR. BITRUS GOLDIT ZAKKA MEMBER KANKE
36. PLATEAU ENVIRONMENTAL PROTECTION AND SANITATION AGENCY (PEPSA)
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1. BARR. LUKA FWANGYIL CHAIRMAN MANGU
2. HON. DIKET PLANG MEMBER PANKSHIN
3. MR. SIMON YAKO MEMBER WASE
4. MR. JOE DOIDAM MEMBER MIKANG
5. MR. JOHN DALA MUSA MEMBER JOS NORTH
6. MR. MANCHA JOSEPH CRISTOPHER MEMBER JOS SOUTH
7. MR. BONNY DONJAP MEMBER SHENDAM
8. MR. GANKIS YAKUBU MEMBER RIYOM
37. RURAL ACCESS AND AGRICULTURAL MARKETING PROJECT
S/No. NAME PORTFOLIO LGA
1 PERMANENT SECRETARY, MIN. OF AGRIC. CHAIRMAN
2 ENGR. MATAWAL DAUDA MAFWIL STATE PROJECT COORD. & SECRETARY BOKKOS
3 PERMANENT SECRETARY (POLICY)(SGS) MEMBER
4 PERMANENT SECRETARY, WORKS MEMBER
5 PERMANENT SECRETARY, FINANCE MEMBER
6 PERMANENT SECRETARY, LANDS & SURVEY MEMBER
7 PERMANENT SECRETARY, COMMERCE MEMBER
8 PERMANENT SECRETARY, LOCAL GOVT. MEMBER
9 PERMANENT SECRETARY, WOMEN AFFAIRS MEMBER
10 SPECIAL ADVISER ON AGRICULTURE. MEMBER

iamjostified. Are u?